Haber

Başkentteki “aslan” bilmecesi

Gölbaşı’nda bir süredir kapalı olan avcı parkından kaçan aslanın güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği iddia edildi. Park yetkilileri, manzarada görülen hayvanın aslan değil köpek olduğunu iddia ederken, bazı mahalle sakinleri yakalanan aslanın parka teslim edildiğini bildirdi.

Gölbaşı ilçesinde bir süre önce ilçe belediyesi tarafından mühürlenen “Aslan Parkur” yırtıcı hayvan parkı yakınında bulunan bir evin güvenlik kamerasına yakalanan görüntüler sosyal medyaya yansıdı. Bazı mahalle sakinlerinin, görüntülerdeki hayvanın aslan olduğunu ve yırtıcı hayvan parkından kaçtığını bildirerek durumu 112 ekip ve ilgili birimlere bildirdiği öne sürüldü.

Avcı parkı yetkilileri ise kaçanın aslan olmadığını, görüntülerdeki hayvanın köpek olduğunu öne sürerek iddiayı yalanladı. Şikayetler üzerine bir süredir kapatılan yırtıcı hayvan parkı ile ilgili mahkeme sürecinin devam ettiğini, mahkeme kararına göre parkın ya faaliyetlerine devam edeceğini ya da başka bir alana taşınacağını belirten yetkililer, Bildirimin amacı mahkeme sürecini etkilemekti.

Resmi makamlarca resmi bir açıklama yapılmayan olayla ilgili farklı iddialar da ortaya atıldı. Aslanın görüldükten bir süre sonra çiğ et verilerek yakalanıp parka teslim edildiği iddia edilirken, bir iddiaya göre parkın kapısına gelen aslan, eğitmenleri tarafından bir anda fark edildi. kısa sürede içeri alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu